Wielu ludzi którzy uprawiają turystykę pieszą skupia się głównie w okolicach Zakopanego, gdzie niejednokrotnie w kolejce i tłumie innych amatorów górskich wędrówek przemierzają górskie szlaki. A przecież polskie góry to nie tylko Tatry ale również inne nie mniej interesujące a już napewno mniej zatłoczone pasma. Chciałbym króko skupić się na jednym z nich. Jako osoba dla której piesze wędrówki są pasją samą w sobie mogę polecić każdemu turyście wycieczki w Beskidy .

To interesujące miejsce dzieli się na kilka pomniejszych pasm na czele z Beskidem Żywieckim i Śląskim. Bogactwo ciekawych tras w tym rejonie naprawdę zaskakuje nie tylko swoją ilością ale także atrakcyjnością. Przepięknę panoramy ze zboczy Rysianki i Lipowskiej czy też wschód słońca oglądany z Babiej Góry bez wątpienia portafią na długo zapaść w pamięć. Tutaj w spokoju i ciszy można delektować się przyrodą.

Ponadto po zejściu z beskidzkich szczytów można udać się na zwiedzanie Żywca . Miasto posiada kilka interesujących zabytków a ponadto szklaneczka zimnego żywieckiego piwa bez wątpienia ochłodzi po całodniowej górskiej wędrówce.

Na żywieckim rynku istnieje też Biuro Turystyczne SportEvents , z którym to można wybrać się na ciekawą wycieczkę po okolicy wraz z przewodnikiem

Zapraszam Was serdecznie w Beskidy. Naprawdę warto.