Przy body lift może być zastosowane znieczulenie miejscowe ( zazwyczaj z użyciem środków usypiających), częściowe lub ogólne, w zależności od tego jaką decyzję podejmie chirurg , wybierając najbezpieczniejszą i najlepszą w danym przypadku metodę operacji – zabieg.
Wśród przyczyn powstawania tego problemu wymienia się uwarunkowania genetyczne, budowa fizyczna, zaburzenia krążenia krwi spowodowane ciasnym ubraniem, konstytucjonalną wiotkość tkanki łącznej oraz złe nawyki żywieniowe – zabieg Jednak za główną przyczynę cellulitu uważa się zaburzenia hormonalne tj. występująca w okresie pokwitania, ciąży, menopauzy czy stosowania doustnej antykoncepcji zbyt duża różnica pomiędzy ilością żeńskiego hormonu estrogenu, w stosunku do progesteronu. Dochodzi wówczas do zatrzymania wody w organizmie oraz zaburzeń w krążeniu krwi.
Wykluczone z zabiegu plastic surgery są pacjentki z chorobami metabolicznymi np.cukrzyca, czy układowymi chorobami tkanki łącznej – zabieg. Przewlekły nikotynizm znacznie zwiększa ryzyko powikłań pooperacyjnych.
Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym w zależności od rozległości zabieg. Cięcie prowadzone jest tuż nad uchem w skórze okolicy skroniowej, następnie przed i za uchem w kierunku skóry owłosionej okolicy potylicznej.
Do zabiegu plastic surgery kwalifikują się już pacjentki po 40-tym roku życia. Górną granice wieku trudno określić – zabieg. Ograniczenia dotyczą raczej ogólnego stanu zdrowia i kondycji fizycznej, a więc tzw. wieku biologicznego, a nie metrykalnego.
Ma ona w zamyśle wyposażenie potencjalnych pacjentów, zarówno naszych jak i innych chirurgów plastycznych, w podstawową wiedzę, niezbędną do podjęcia świadomej i racjonalnej decyzji o poddaniu się zabieg chirurgicznemu jakim jest plastic surgery.
Ma ona w zamyśle wyposażenie potencjalnych pacjentów, zarówno naszych jak i innych chirurgów plastycznych, w podstawową wiedzę, niezbędną do podjęcia świadomej i racjonalnej decyzji o poddaniu się zabiegowi chirurgicznemu – zabieg.
Efekt kosmetyczny plastic surgery jest trwały. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że protezy piersi nie mogą być uznane za implant do końca życia. Oznacza to konieczność ich wymiany z różnych przyczyn u pewnej części pacjentek po upływie kilkunastu lat – zabieg.