Afryka Południowa to szczególne miejsce, gdzie ciągle splatają się losy ciemnoskórych rdzennych mieszkańców i biały potomków kolonizatorów. To także miejsce pełne kontrastów, które trzeba poznać żeby je zrozumieć. Każdy znajdzie coś dla siebie RPA, gdyż oferta turystyczna jest naprawdę bogata, a ukształtowanie terenu i naprawdę długa linia brzegowa sprawia, że można spędzić czas i aktywnie, i leniąc się na plaży. Pełno tu także dzikich zwierząt takich jak lamparty, zebry, słonie, lwy, gepardy. Takie RPA wycieczki bardzo popularne są wśród Europejczyków, którzy chcą poczuć inny klimat i oderwać się od swojej codzienności. O tym jak zwiedzać RPA i na co zwrócić uwagę, przeczytacie poniżej.

Bardzo popularną formą turystyczną w RPA jest safari na sawannie. To tutaj żyją wszelkie egzotyczne zwierzęta, które z łatwością można sfotografować. Safari najlepiej zorganizować zimą, gdyż wtedy jest bardzo sucha i zwierzęta podchodzą do wodopojów. Ogromne wrażenie na wszystkich przyjezdnych robią także Góry Smocze. Jest to pasmo, które przylega do Oceanu Indyjskiego, to tutaj znajduje się enklawa Lesotho i Park Narodowy Drakensberg, który został wpisany na listę UNESCO w 2000 roku.

RPA wycieczki nie mogą obejść się bez porządnego zwiedzania Przylądka Igielnego, czyli najbardziej wysuniętej na południe części Afryki,gdzie przebiega umowna granica między Oceanem Atlantyckim a Oceanem Indyjskim. Jedynym w swoim rodzaju obiektem jest także iSimangaliso Wetland Park, który obejmuje unikalne ekosystemy żyjące obok siebie: jezioro ST. Lucia z rafą koralową, buszweld, podmokły obszar trzcinowy i sawannę.

Wszyscy znamy też z filmów, ze słyszenia Przylądek Dobrej Nadziei. To zakończenie stukilometrowego półwyspu, u jego nasady zlokalizowany jest Kapsztad. To tutaj pierwszy raz widziano Latającego Holendra ? mityczny statek-widmo bez załogi. Co roku Przylądek Dobrej Nadziei przyciąga miliony turystów, bo jest miejscem po prostu uroczym. Zachwycają piaszczyste plaże, tajemnicze groty, w zatokach malowniczo kołyszą się rybackie łodzie.