Majówka z Lotem

Choć większość pasażerów w obecnym czasie interesuje się na razie zaplanowaniem ciekawych wczasów w najbliższych miesiącach, dla stałych podróżników Lot już dziś planuje wyjazdy w roku 2012. Co ciekawe większość atrakcyjnych kierunków rozeszła się już w pierwszym dniu, warto więc o szybką decyzję. Za niecałe 300 złotych możemy odwiedzić Cypr, tanio polecimy także do Moskwy czy Tel Awivu. W atrakcyjnych cenach znajdziemy także bilety lotnicze do Londynu, Rzymu, Sofii, Helsinek i wiele innych pięknych europejskich miast. Loty będą realizowane przez polskie linie lotnicze z Warszawy, ale także istnieje możliwość lotów z innych portów regionalnych. Do Paryża bardziej opłaca się lecieć z Krakowa.

Od wielu lat Paryż to centrum światowej kultury, gospodarki i nauki. Trudno wyliczyć wszystkie atrakcje jakie znajdują się w tym mieście. Obojętnie czy jesteśmy fanami bogatego nocnego życia czy lubimy zwiedzać i podziwiać najstarsze zabytki i dzieła architektury w Paryżu każdy znajdzie coś dla siebie. Wczasy w tej stolicy to przygoda, która na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Najlepiej wycieczkę w Paryżu zaplanować sobie na kilka dni. Nawet jeżeli nasz hotel znajduje się winnej części Francji, warto zatrzymać się tutaj chwilę dłużej i poznać niesamowity klimat. Do największych atrakcji należy słynna na cały świat wieża Eiffla, Pola elizejskie, Łuk Triumfalny, Pałac Notre dame, a także najsłynniejsza bazylika Sacre Coeur. Bazylika została zasponsorowana przez dwóch biznesmenów, którzy obiecali jej budowę, jeśli Paryż ocaleje i obroni pruski napór. Z bazyliki możemy podziwiać panoramę całego miasta. W środku z koeli znajduje się największa na świcie mozaika, przedstawiająca motyw deesis.

Majówka Zmęczeni zwiedzaniem turyści mogą rozluźnić się w największym parku rozrywki Disneylandzie. Na całość obiektu składa się aleja handlowa, siedem hoteli, pola golfowe i dwa wielkie wesołe miasteczka. To miejsce jest najczęściej odwiedzanym przez Francuzów, a także turystów z Europy i świata.

Francja nie należy do najtańszych krajów, ale z pewnością pieniądze wydane na zwiedzanie tego kraju nie będą niewykorzystane. Rezerwując wcześniej wycieczki można poszukać tanich hoteli, które znajdują się na obrzeżach miasta. To rozwiązanie jest bardzo dobre, gdyż komunikacja w całej Francji a przed wszystkim w Paryżu jest nastawiona głównie na turystów, więc nie ma problemów z dojazdami i poruszaniem się po mieście. Zaoszczędzone pieniądze na hotelu, możemy udać w przyjemny sposób w klimatycznych restauracjach z regionalnym jedzeniem. Francuska kuchnia jest znana i lubiana na całym świecie. W tym miejscu jednak nabiera dodatkowego znaczenia, a posiłek przy dźwięku muzyki wydawanych przez ulicznych artystów jest we Francji atrakcją samą w sobie.