Parafia Lachowo

Parafia Lachowo położona jest w powiecie kolneńskim i w gminie Kolno. Jej wyjątkową atrakcją, ale i miejscem kultu jest zabytkowy dziewiętnastowieczny kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, zbudowany cegły i kamienia. Warta uwagi jest też znajdująca się obok kościoła zabytkowa dzwonnica. W sąsiedztwie kościoła znajduje się cmentarz, a na nim zabytkowa kaplica, wpisana do światowego rejestru zabytków.
Lachowo to urokliwa wieś w województwie Podlaskim, znanym z przepięknych terenów zielonych i czystego powietrza. Niewielka odległość od miasta powiatowego sprawia, że parafia Lachowo jest idealnym miejscem na niedzielny wypad, jeżeli akurat przebywamy w Kolnie. To również ważna miejscowość historyczna w tym okręgu.
Parafia Lachowo powinna być celem nie tylko wiernych, ale i ludzi ceniących sobie zabytki i ciekawą architekturę. Wspomniany kościół Pod Wezwaniem Najświętszej Maryi Panny wybudowano w popularnym w XIX wieku stylu neogotyckim, w którym uwagę przyciąga nie tylko bryła, ale i przepiękne łukowe sklepienie wyłożone drewnianymi kasetonami.