Krynica Morska – uroki miasta i atrakcje turystyczne

Krynica Morska to nadmorskie miasto w województwie pomorskim, położone na Mierzei Wiślanej. Słynie z turystyki, portu morskiego i letniego kąpieliska. Krynica Morska jest celem turystycznym tysięcy Polaków każdego lata.

Warto wiedzieć, że cały obszar lądowy Krynicy Morskiej jest częścią Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana. Populacja tego miasta to jedynie 1400 osób – co nie oznacza, że w okresie letnim zastaniemy tam pustki – wręcz przeciwnie. W okresie wakacyjnym, spotkamy tam tysiące plażowiczów.

Jeśli więc chcesz odwiedzić Krynicę Morską – lato będzie prawdopodobnie najlepszą na to porą.

W tym mieście nie można się nudzić – liczne ośrodki wczasowe, hotele, pola biwakowe i Kwatery w Krynicy Morskiej pozwolą Ci spędzić czas przyjemnie i wygodnie.

Jednym z najbardziej charakterystycznych punktów miasta jest kąpielisko letnie o długości 1950 metrów. Kąpielisko jest otwarte dla pływających od 24 czerwca do 31 sierpnia – a więc w okresie wakacyjnym.

Turystyczne miejsca w Krynicy Morskiej obejmują Wielbłądzi Grzbiet – najwyższe wzniesienie na Mierzei Wiślanej, port, kościół świętego Piotra Apostoła i świętego Franciszka cmentarz żołnierzy radzieckich oraz położoną nieopodal latarnię morską.

Dzieciom (i nie tylko) do gustu przypadnie z pewnością Lunapark, położony niedaleko molo i przystani pasażerskiej. W Lunaparku pojeździmy na samochodzikach, kolejce górskiej, karuzeli i pajączkach bungee. Poza nimi, odnajdziemy też liczne pontony wodne, które pozwolą nieco ochłonąć w upalne, letnie dni.