Kwatery w Jastrzębiej Górze – dlaczego warto?

Jastrzębia Góra to spokojna wieś nad Bałtykiem. 1000 mieszkańców, mała powierzchnia, cisza, spokój. Co sprawia więc, że tak wielu turystów nie decyduje się na Sopot, Mielno czy Międzyzdroje, ale jedzie właśnie tam? Odpowiedzi może być kilka, ale najważniejsze to owa spokojna atmosfera oraz ciekawe atrakcje turystyczne.

Jeśli chodzi o te ostatnie, największą jest oczywiście plaża – czysta, piękna, zadbana, kamienista lub piaszczysta (zależy od wejścia), nad urwistym wybrzeżem. Niektóre kwatery w Jastrzębiej Górze mają na nią widok, co stanowi dodatkową atrakcję, zwłaszcza że tamtejsze kąpielisko jest bardzo czyste (a tym samym spełnia standardy UE). Szukający rozrywki powinni udać się na Promenadę Światowida – jastrzębskie centrum imprez, gdzie można posłuchać wspaniałej muzyki, kupić miejscowe pamiątki czy napić się kawy. To też doskonały punkt widokowy – warto wybrać się tam z aparatem.

Jastrzębia Góra słynie z tzw. Gwiazdy Północy, czyli północnego krańca Polski (miejsca najbardziej wysuniętego). Gwiazdę Północy znajdziemy przy ul. Norwida. Z kolei najwyższym klifem nad Morzem Bałtyckim jest tamtejszy klif „Jastrzębski”, sięgający ponad 30 metrów. Wszystko to możemy podziwiać osobiście, ale także z perspektywy latarni morskiej Rozerwie – najstarszej tego typu nad Bałtykiem (a przynajmniej nad jego polską częścią). Patrząc na te i wiele innych atrakcji, widzimy, dlaczego kwatery w Jastrzębiej Górze warto wynająć. Nie pozostaje więc nic, jak to zrobić i cieszyć się chwilami spędzonymi w tej niezwykłej miejscowości.