Nowoczesne hotele i kwatery? W Sopocie na pewno!

Infrastruktura turystyczna w Sopocie robi wrażenie. Pięciogwiazdkowy hotel Rezydent lub sopocki Sheraton, liczne apartamenty, hostele, kwatery czy campingi. Ba, nawet sanatoria – to wszystko czeka na sopockich turystów, gwarantując im jednocześnie najwyższą jakość obsługi. Warto tam więc pojechać i nie tylko przejść się po słynnym molo lub odwiedzić tzw. Monciak, ale ponadto napawać się właśnie standardem sopockiej bazy noclegowej.

Jak to się stało, że jeśli chodzi o hotele, apartamenty czy kwatery Sopot zdecydowanie wyprzedza swoich nadmorskich konkurentów? Złożyło się na to kilka czynników. Przede wszystkim jest to jeden z najsłynniejszych kurortów nad Bałtykiem, ale nie tylko. Sopot to również jeden z najważniejszych ośrodków uzdrowiskowych, stolica polskiej muzyki (zwłaszcza dzięki sopockiemu festiwalowi muzycznemu), miasto odwiedzane przez najsłynniejsze polskie gwiazdy, jedna z najchętniej odwiedzanych plaż i ogólnie – to prawdziwa perła polskiej turystyki. Wszystko to sprawia z kolei, że każdego sezonu przyjeżdża tam rekordowa (w skali całej Polski) ilość turystów, a to przekłada się na budżet, którym dysponuje miasto. I tak, mając na uwadze najważniejsze hotele, domki wczasowe czy kwatery Sopot dokonuje nieustannych inwestycji, z których my, zwykli turyści, możemy korzystać w każde lato.

Czy to oznacza, że Sopot jest najatrakcyjniejszym miastem nad polskim wybrzeżem? Oczywiście nie – wszystko zależy od naszych osobistych preferencji. Na pewno jednak jest to jedno z najciekawszych miejsc tego typu, dlatego – zwłaszcza, gdy nigdy tam nie byliśmy – warto je odwiedzić.