Zachodnie wybrzeże Bałtyku

Choć wiele osób na wakacje woli wybierać wschodnie wybrzeże Morza Bałtyckiego, z Trójmiastem i Helem na czele, zachodnie wybrzeże jest równie piękne i ma nam wiele do zaoferowania. Najbardziej znanym zabytkiem tej części polskiego morza są zdecydowanie ruiny kościoła w Trzęsaczu, pozostałość po gotyckim kościele pw. św. Mikołaja, który zapadł się w efekcie abrazyjnej działalności mórz. Po świątyni pozostała jedynie południowa ściana, która dziś znajduje się u wybrzeża klifu. Sam Trzęsacz jest jednak raczej niewielką miejscowością, która prócz deptaku i kolejki wąskotorowej nie ma zbyt wiele do zaoferowania turystom. Jest to z pewnością miejscowość dla osób, które cenią sobie spokój i przedkładają możliwość pieszych wycieczek nad przesyt różnorakich atrakcji.

Inaczej sprawa ma się w leżącym nieco bardziej na zachód Pobierowie, gdzie atrakcji jest aż zanadto. Główna ulica tego miasta przepełniona jest barwnymi sklepami, punktami gastronomicznymi, salonami gier i atrakcjami dla dzieci. To oczywisty wybór dla par z małymi dziećmi, które chcą zapewnić swoim pociechom niezapomniane wakacje. W mieście nie brak rozrywek i panuje tam ciągły gwar.

Złoty środek pomiędzy zapewnieniem spokoju, a dostarczeniem licznych atrakcji zdaje się znajdować Rewal. Miasto oferuje co prawda wiele rozrywek, takich jak wesołe miasteczko czy salony gier, lecz znajdziemy tu także promenadę z aleją róż i amfiteatr. Jeśli poszukujemy kwatery Rewal również jest doskonałym wyborem, ze względu na liczne oferty pokojów do wynajęcia, spośród których każdy wybierze coś dla siebie.