Dlaczego wynajmować kwatery nad Biebrzą?

Okolice wzdłuż Biebrzy nie są zbyt znane wśród polskich turystów, i ma to swoje zalety. Wybierając się tam, nie uświadczymy bowiem tysięcy innych osób, a w zamian znajdziemy ciszę i spokój. Dlaczego jednak warto tam pojechać? Co takiego kryje ta nieznana większości rzeka, która wpływa do znanego już wszystkim Niemna? Wymieniać można by naprawę długo.

Otóż kwatery nad Biebrzą warto wynajmować przede wszystkim ze względu na Biebrzański Park Narodowy. Nie jest to park stary – powołano go dopiero 25 lat temu – ale należy do najlepiej zachowanych tego typu (tj. z bagnami i obszarami podmokłymi) w całej Europie. Co ważne: jeżeli pojedziemy tam na wiosnę, uświadczymy mnóstwa wspaniałych i niespotykanych nigdzie indziej ptaków, jeżeli latem, będziemy mogli podziwiać kwiaty, które wydają na świat tamtejsze bagna, zimą uświadczymy tam dzikich łosi, a jesienią jeleni.

Kwatery nad Biebrzą – zwłaszcza te agroturystyczne – umożliwią nam również spotkanie się z ciekawą kulturą. Biebrzańskie wsie zachowały wiele zapomnianych już w Polsce i Europie elementów, jak średniowieczna zabudowa wiejska, liczne obiekty sakralne, rękodzieło czy wiele wiejskich tradycji. Warto też zwrócić uwagę na tamtejsze bocianie gniazda – na pewno dostrzeżemy, że jest ich mnóstwo, toteż nawet jedna z tras rowerowych jest związana właśnie z nimi. Podsumowując, okolice Biebrzy są zupełnie inne niż pozostałe regiony turystyczne w Polsce – tu czas się zatrzymał, co naprawdę pozwala odpocząć wszystkim zmęczonym codzienną gonitwą.