Życie w XXI wieku przebiega bardzo szybko, niekiedy ludzie poddani są sytuacjom wyjątkowo bardziej stresującym, które mogą prowadzić do stanów nerwowych, co jest szczególnie niebezpieczne dla kobiet.

Kobiece problemy natury psychicznej spowodowane stresem mogą prowadzić chociażby do spóźniania się miesiączki co może wywołać tylko dodatkowy stres i złe samopoczucie. Co więcej, kobiece problemy niekoniecznie muszą być związane ze stresem. Niekiedy powodem problemu może być wstydliwa choroba albo pojawienie się niepokojących objawów w miejscu intymnym. W przypadku alarmujących objawów kobieta nie powinna bagatelizować problemu i natychmiast udać się do ginekologa.

Kobiece problemu mają to do siebie, że nie zawsze kobiety są skłonne o nich rozmawiać z osobami, które nie są im bliskie dlatego też, dla niektórych kobiet wizyta w gabinecie ginekologicznym może być traumatycznym przeżyciem, jednakże nie jest to powód do stresu. Lekarz oczywiście będzie chciał dla kobiety jak najlepiej i okaże jej fachową lekarską pomoc.