Wiesz, że w najbliższych dniach znów odwiedzisz Toruń? I chociaż wciąż urzeka Cię on swoją architekturą, chciałbyś wreszcie odkryć jakąś inną jego część, poznać z innej perspektywy? Jeśli tak, doskonałym miejscem dla Ciebie będzie Barbarka. Jest to dawne osiedle leśne, które ma charakter nie tylko przyrodniczy, ale również religijny i historyczny.
Toruń to nie tylko średniowieczne miasto. To również wiele innych, ciekawych miejsc. A jednym z nich jest właśnie Barbarka. Więc już dziś wybierając hotel Toruń potraktuj jako nowe wyzwanie, jako nowe miejsce do odkrycia.
Cóż takiego ciekawego jest w Barbarce? Przede wszystkim przestrzeń, która pozwoli Ci odpocząć od miejskiego gwaru. Poza tym jest tutaj słynąca z cudów kapliczka św. Barbary, której to osiedle zawdzięcza swoją nazwę. Nie sposób nie wspomnieć również o tym, że jest tu Miejsce Pamięci Narodowej, bo to właśnie tutaj w 1939 roku Niemcy rozstrzelali sześciuset więźniów VII Fortu imienia Tadeusza Kościuszki. Jak więc widzisz, warto to miejsce odwiedzić.