Wśród najbardziej pożądanych przez turystów miejsc na świecie od pewnego czasu jedno z czołowych miejsc zajmuje Dubaj, stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich, kraju bogatego w ropę naftową. To właśnie ten surowiec stoi za tym, że Dubaj to jedno z najbardziej przesyconych przepychem miejsc na świecie.

To z czego w ostatnich latach zasłynęło to miasto to drapacz chmur Burj Khalifa, najwyższy obecnie budynek na świecie, o ponad 800-metrowej wysokości. Ale to nie jedyny wysokościowiec w tym mieście, są ich tam dziesiątki, jeśli nie setki.
Dla wielu osób chcących zobaczyć Dubaj wakacje spędzone tam to szczyt marzeń. Dubaj to także mnóstwo luksusowych sklepów, gdzie swoje towary sprzedają najcenniejsze marki świata. Szybko rozrost Dubaju, od małego miasteczka do centrum biznesowego Zatoki Perskiej sprawił, że swoje siedziby mają tam najbogatsze koncerny świata.
Ale Dubaj to też wspaniałe krajobrazy, połączenie pustyni z morzem. Jak na kraj arabski, w Dubaju i Emiratach obyczaje islamskie są mniej restrykcyjne niż w innych krajach muzułmańskich. Jest to kraj bardziej otwarty na przybyszów z zewnątrz.