Bezdech senny to poważna choroba mogąca spotkać osoby w różnym wieku. Polega ona na spłyceniu oddechu o ponad połowę lub jego ustaniu na ponad dziesięć sekund. Stan ten powoduje spadek stężenia tlenu w krwi. Tlen jest kluczowym elementem potrzebnym dla prawidłowej pracy mózgu dlatego stan ten może zagrażać życiu.
Chorzy tacy często chrapią lub wybudzają się w nocy bez konkretnego powodu. Natomiast rano są zmęczeni i mają znacznie zmniejszoną koncentrację.
Dlatego też warto zastanowić się nad kwestią taką jak – bezdechy nocne leczenie. Istnieje wiele metod leczenia tego schorzenia. Przede wszystkim należy obniżyć masę ciała, o ile nie jest ona prawidłowa,  oraz ograniczyć alkohol i używki. Kolejnym krokiem może być odpowiednia pozycja w czasie snu, która nie zaburza oddychania.
Gdy to nie pomaga można pomyśleć o zabiegach otolaryngologicznych, których celem jest zwiększenie przestrzeni w drogach oddechowych. Ostateczną metoda jest tracheotomia czyli otwarcie tchawicy i umieszczenie w niej rurki dzięki której możliwe jest oddychanie.