Bazylea – miasto na trzech granicach

Szwajcaria
Bazylea to obok Zurychu i Genewy jedno z najbardziej znanych szwajcarskich miast. Leży na styku Szwajcarii, Niemiec i Francji, co już mówi o jej wybitnym i wielkim znaczeniu. Jest głównym węzłem komunikacyjnym kraju, a także bardzo ważnym środkiem kulturowym, uniwersyteckim w kraju. Bazylea to piękne miasto o każdej porze roku.

Zima ma tutaj swój specyficzny urok. W mieście odbywają się targi, na których możemy zakupić przepyszne tradycyjne pierniki, które wytwarzają typowo klimatyczny zapach. W oknach pojawiają się dekoracje, które cieszą oczy spacerujących wzdłuż Renu. Wydarzeniem roku jest także karnawał w Bazylei, który obchodzony jest wyjątkowo hucznie. Starówka przyciąga spojrzenia wielu turystów. Uważa się, że jest to jedna z lepiej zachowanych się starówek w całej Szwajcarii. W mieście znajduje się także największy ogród botaniczny.

Szwajcaria

Bazylea to miasto muzeów, gdyż w jej wnętrzach znajduje się aż 40 takich obiektów. Doskonała konstrukcja idealnie wtapia się w krajobraz całego miasta. Tutaj znajduje się także najstarsze muzeum – Kunstmuseum. Jest to jedyne takie Muzeum Europie. Można podziwiać tutaj dzieła przedstawicieli kubizmu a także kolekcje Holbeina. Inną atrakcją jest katedra gotycko -romańska, która również stanowi centrum artystyczne miasta.

Bazylea to także główny port linii lotniczych Swiss. Swiss realizuje loty do Warszawy trzy razy w tygodniu : we wtorki, czwartki i soboty. Z lotniska można bez problemu dojechać do hotelu w centrum miasta. Szwajcarskie linie lotnicze również prezentują to za co cenieni są szwajcarzy czyli precyzję i dokładność. Swiss kilkakrotnie otrzymał miano najpunktualniejszych linii lotniczych w Europie. Był numerem jeden pod względem precyzji i dokładności a także profesjonalizmu obsługi.